Máme 2 produktů v kategorii

Máme 2produktů v kategorii

Skočec – důležité informace o rostlině

Skočec je keř nebo malý strom patřící do čeledi Euphorbiaceae. Je příbuzný rostlinám jako je kopřiva, proso, trojlístek, pryšec, maniok a kaučukovník. Skočec se vyváží ze Středního východu a Afriky. Za příznivých podmínek může rostlina dosáhnout výšky až 4 metrů. Jeho baculatý stonek může být zelený, tmavě fialový nebo červený. Silný kohoutkový kořen je vysoce rozvětvený. Dlouhoocasé, pilovité listy připomínají listy kaštanu. Oddělitelné květy skočec jsou shromážděny v hroznech. Plody jsou tříkomorové tobolky obsahující jedno semeno. V teplých zemích je ricinový olej vytrvalá rostlina. V polských podmínkách přezimuje pouze kořen, protože rostlina vymrzá. Ricinový olej se používá v bylinné medicíně, medicíně a kosmetice. Musíte však pamatovat na to, že je prudce jedovatý (smrtelná dávka pro člověka jsou 3 semena), proto byste jej neměli používat samostatně.

Pěstování skočec v polské zahradě

Výhodou skočec je, že nečiní žádné větší problémy při pěstování. Jeho výhodou, kromě nepochybné dekorativní hodnoty, je schopnost odpuzovat škůdce, jako jsou krtky a hraboši. Vhodným stanovištěm pro skočec je klidné a slunné stanoviště (neomezený přístup slunce krásně vybarví listy této rostliny). Půda by měla být bohatá na živiny, propustná a středně vlhká. Skočec je rostlina velmi citlivá na mráz, proto jej polští zahradníci většinou pěstují pod krytem. Ricinová semena lze vysévat do nádob již v březnu. Nejpůsobivější sazenice se přesazují do země v druhé polovině května. Mezi ošetřovací kúry, na které musíme při pěstování této rostliny pamatovat, patří pravidelná závlaha a hnojení (k tomuto účelu se používají vícesložková hnojiva). Velká velikost skočenice z ní dělá dobrou prosévací rostlinu - s její pomocí můžeme pokrýt méně atraktivní části naší zahrady.

Nakupujeme kvalitní semena této rostliny

Semena skočec by měla být vysoce kvalitní. Z tohoto důvodu je dobré je kupovat od renomovaných výrobců. Najdeme je mimo jiné v dobře vybavených zahradnictvích, ale i v některých supermarketech. Nekupujte semena skočku do zásoby, protože po nějaké době se jejich klíčivost snižuje (nebo dokonce úplně zmizí).