Máme 1 produktů v kategorii

Máme 1produktů v kategorii

Přehozy – rostliny, které se vyplatí mít na zahradě

Arborvitae jsou rostliny, které patří do čeledi Cistus. V přírodních podmínkách se vyskytují v Africe, Americe, Asii a Evropě. V Polsku můžeme v přírodních podmínkách pozorovat dva druhy listonoha - chrobáka alpského a brouka roztroušeného. V závislosti na odrůdě mohou tyto rostliny dosahovat výšky od 30 do 50 centimetrů (na světě existuje přes 100 odrůd těchto rostlin). Jejich listy jsou svrchu intenzivně zelené a zespodu šedozelené, docela malé, kopinaté, na výhonech vyrůstají zkrouceně. Vzhled květů závisí také na odrůdě – mohou být žluté, růžové, oranžové, bílé nebo červené. Sbírají se ve volných květenstvích. Období květu slunečnice začíná v květnu a trvá dokonce až do září (zpočátku je kvetení velmi bohaté, ale postupem času výrazně klesá). Podél zahradních cest lze vysadit baldachýny. Vysněným místem pro ně budou i skalky.

Jak úspěšně pěstovat květináče

Květináč je rostlina, kterou se vyplatí vybrat do zahrady s chudou půdou. Vhodným substrátem pro kryt může být písčitý, písčito-hlinitý, štěrkovitý, chudý na živiny. Přestože je kořenový systém lusků poměrně mělký, jsou tyto rostliny překvapivě odolné vůči suchu (když je zapomeneme na nějakou dobu zalít, pravděpodobně se jim nic nestane). Slunečníky je nejlepší vysadit na teplá a slunná místa. Krásně se budou vyjímat na slunných stráních, ve skalkách a kamenitých záhonech. Nízké odrůdy jsou ideální pro výsadbu stěn.

Nakupujeme kvalitní semena

Kvalita semen těchto rostlin má významný vliv na úspěšnost pěstování rostlinných krytů. Zkušení zahradníci radí vyhnout se nákupu semen z nespolehlivého zdroje, stejně jako semen na váhu. Je velmi pravděpodobné, že některé z nich již ztratily schopnost klíčit a mohou být dokonce nemocné nebo poškozené. Taková semena nejsou dobrou investicí, i když se jejich cena zdá velmi atraktivní. Nejlepším zdrojem semen jsou prověření, renomovaní výrobci. Zaručují nám, že jejich semena jsou získávána pouze z kontrolovaných plodin (nedochází tak k přenosu chorob či škůdců) a navíc mají platné datum spotřeby. Před použitím semínek zkontrolujte, zda nedošlo k poškození jejich obalu (pokud ano, vraťte je do prodejny). Přestože by se semínka neměla skladovat delší dobu, pokud máme semena přebytečná, snažte se je uchovávat na chladném a suchém místě.